NA ZAVRH IZ VOLIČINE PO POTEH KATRCE IN GENERALA MAISTRA

Zavrh je vasica v Slovenskih goricah, ki je planincem poznana predvsem po točkah Pomurske planinske poti in razširjene slovenske planinske poti. V središču vasi so postavili 17 m visok kovinski razgledni stolp, ki vam omogoča lep razgled na Pohorje, Boč, Donačko goro in po večjem delu severovzhodne Slovenije v daljavo do 300 km. V bližini stolpa je spomenik generalu Rudolfu Maistru in njegova nova muzejska zbirka v tudi obnovljeni vili. Poleg vinogradništva je preteklost kraja povezana z Rudolfom Maistrom – Vojanovom (1874 – 1934), slavnim slovenskim pesnikom, generalom in borcem za severno mejo, ki je v Zavrh prihajal na oddih. Ohranila se je zgodba o deklici Katrci, ki je generalu prinašala časopis in pošto od Lenarta. Katrca je obiskovala ljudsko šolo v Voličini in vi  boste opravili del nekdanje  poti otrok iz Zavrha  v šolo.

Začetek sprehoda je  parkirišča pri Domu kulture Voličina.  Čas hoje in ogledov 2,5 ure. Interpretacijsko vodenje je prilagojeno starosti otrok in njihovim interesom. Število udeležencev: najmanj dve odrasli osebi.