EKOMUZEJ DOLINA POZITIVNIH ENERGIJ BENEDIKT IN PACHAMAMA CENTER

Večkulturni Pachamama center se imenuje po Materi Zemlji. Lastniki in prostovoljci iz vsega sveta želijo polepšati ta del zemlje. Videli boste  čudovit park in mnogo umetnin skupaj z domiselnimi sonaravnimi tehnološkimi izboljšavami in naravno kozmetiko.

Mimo znamenitega gradu Negove se boste odpeljali  v Ekomuzej Dolina pozitivnih energij. Ekomuzej na celotnem ozemlju občine Benedikt za vas povezuje prostor, naravo, dediščino, spomin in prebivalce. Najprej se boste ustavili v biseru gotske umetnosti cerkvi Sv. treh kraljev (1521–1588). V 450 let stari kleti mežnarije boste degustirali tri lokalna vina in pokusili tradicionalno hrano. Po prijetni malici se boste odpravili na obisk k družini Fras v njihovo polžjo farmo.  Mimo Benedikta, kjer boste lahko obiskali noriško panonske gomile in pokusili naravno mineralno vodo, se boste odpeljali na pozno kosilo v bližnjo gostilno. Po kosilu je možen obisk Interpretacijskega centra Ekomuzeja. Spremljal vas bo turistični vodnik po Štajerski in interpretator dediščine do vašega odhoda domov. Skupina si mora zagotoviti lasten prevoz.