Čebelnjak Ivana Poliča in Mlaskov vodnjak na Ženjaku v Benediktu

Čebelnjak Ivana Poliča, ki ga je izdelal njegov oče Franc Polič leta 1930 v Zg. Porčiču, je lep primer ljudske umetnosti. Ivan Polič se je priženil na domačijo na Ženjak 28 in je podedovan čebelnjak prestavil.  Čebelarstvo ima v naših krajih dolgo tradicijo, saj je bil med nekaj stoletij edino sladilo.

21 EkumuzejK 37 Cebelnjak Ivana Polica na Zenjaku v Benediktu

Mlaskov vodnjak na Ženjaku 12, Benedikt.

Star vodnjak iz leta 1834  je G. Fekonja  obzidal s suhim zidom, ki je še vedno zelo kvalitetno postavljen. Vodnjak je globok 31 m in maja 2019  je vseboval 11 m vode. Obnova vodnjaka je del operacije Ekomuzej zaradi ozaveščanja domačinov in gostov o pomenu ohranjanja zdrave pitne vode in varovanja naravne ter kulturne dediščine.

21A EkomuzejA 44 Obnavljanje Mlaskovega vodnjaka na Zenjaku 12 Benedikt21A EkomuzejA 45 Star vodnjak na Zenjaku 12 Benedikt21A EkomuzejA 46 Mlaskov vodnjak Zenjaku 12 Benedikt