ZAČETKI SAMOSTOJNE SLOVENIJE SO BILI V SLOVENSKIH GORICAH LETA 1848 IN EKOMUZEJ DOLINA POZITIVNIH ENERGIJ BENEDIKT

Ogledali si boste središče mesta Lenart z vodenjem po stalni razstavi Slovenske gorice v revolucionarnem letu 1848/49. Na kratko se boste ustavili v znameniti poznogotski cerkvi sv. Lenarta. Videli boste nekaj lepih baročnih umetnin in del protiturškega obzidja. Odpeljali se boste v naselje Sv. Trije Kralji v Slovenskih goricah. Za vas smo pripravili  interpretativno vodenje po  cerkvi. Pokusili boste  3 vzorcev vin in tradicionalne hrane v 450 let stari kleti nekdanje mežnarije .  Po okrepčilu se boste odpeljali v večkulturni center Pachamama, ki  pomeni po slovensko Mati Zemlja. Ogled in predstavitev polepšanega dela zemlje z naravo, vrtom, umetnostjo, recikliranimi novimi tehnologijami in naravno kozmetiko. Mimo gradu Negova in največjega noriško panonskega gomilnega grobišča Trotkova se boste odpeljali na pozno kosilo v bližnjo gostilno. Po kosilu boste lahko obiskali Interpretacijski center Ekomuzeja. Spremljal vas bo turistični vodnik po Štajerski in interpretator dediščine do vašega odhoda domov. Skupina si mora zagotoviti lasten prevoz.